מכירות באמאזון ואיביי – ליהנות מהכנסה פסיבית במסחר הדיגיטלי

המסחר הדיגיטלי מאפשר מגוון של אופציות הכנסה למשקיעים. צורה אחת של מקור להכנסה פסיבית היא מכירה של מוצרים באמצעות הפלטפורמות של אמאזון ואיביי.

חברת אמזון, שיושבת בוושינגטון שבארה”ב, הפכה להיות חברת ענק שמוכרת כאחת מארבעת חברות הטכנולוגיה המובילות בעולם (ביחד עם גוגל, פייסבוק ואפל). האתר של אמזון החל את דרכו בעולם המסחר הדיגיטלי כאתר של מכירת ספרים בעיקר. עם השנים הפלטפורמה של אמזון הלכה וגדלה, וכיום ניתן לקנות דרך האתר מגוון עצום של מוצרים. האתר מציע שילוח בינלאומי לחלק גדול ממוצריו, ולמדינות גדולות, כמו גרמניה למשל, יש אתר אמזון ייעודי.

האתר מאגד בתוכו סוחרים שמקימים חנויות ומוכרים דרכו את המוצרים שלהם. באופן דומה פועל גם האתר איביי. איביי, שהיא חברה רשומה שבסיסה בקליפורניה, החלה את דרכה בשנת 1995 ומכרה בשיטת “מכירה פומבית” מוצרים שונים. עם השנים הפך האתר לאימפריה גם הוא – וכיום מאגד בתוכו מגוון עצום של מוכרים ומוצרים.

מעוניינים לבחון את התאמתכם ולהצטרף למהפכת הסחר הדיגיטלי? השאירו פרטים ואחד ממנהלי הסחר שלנו ישמח לסייע בבדיקת התאמתכם.

הדרך להכנסה פסיבית

סוחר המוכר מוצרים באי ביי או באמאזון נהנה מאפיק של הכנסה פסיבית. הכנסה פסיבית היא כזו שנדרש מאמץ מועט יחסית על מנת לקיים אותה והיא כרוכה בעיקר בהשקעה ראשונית בדרך כלל. היתרון הגדול של הכנסה מסוג זה היא שהמוכר אינו צריך למכור באופן אקטיבי. לאחר שהחנות עומדת ומוכנה, הוא נהנה מזמינות וממכירות במשך כל הזמן. הדבר חוסך משאבים של זמן וכסף, ומאפשר למוכר לייצר הכנסה בזמן זה באפיקים נוספים שיבחר.

על מנת למכור מוצרים באתרי מסחר דיגיטלי הגדולים יש צורך באחסון של מוצרים ובשילוח להם. אך עלויות שיווק ופרסום, למשל, נעשות מיותרות – מאחר והגולשים מגיעים לאתרי המכירה האלו בעצמם. מלכתחילה לקוחות רבים המעוניינים לקנות מוצר מסוים – יחפשו אותו מראש בפלטפורמות האלו.

מסיבות אלו, חנויות האינטרנט נקראות גם “נכסים דיגיטליים”. הנכס מייצר הכנסה גם כשהמוכר אינו מבצע שום פעילות אקטיבית. הוא אינו מפרסם ואינו מנסה למשוך לקוחות פוטנציאליים באופן אקטיבי – אלא מסתמך על כח המשיכה של הפלטפורמה דרכה הוא מוכר.

לסיכום, ישנם אתרים רבים המציעים מסחר דיגיטלי ברשת. אמאזון ואיביי הם בין הגדולים שבהם. מי שבוחר להשקיע ולמכור באמצעות הפלטפורמות הללו יכול להרוויח אפיק הכנסה נוסף בעל אופי פסיבי – שדורש השקעה פחותה לעומת רכישת נכסים שאינם דיגיטליים. 

נגישות