כלכלה שיתופית בסחר בינלאומי

כבר משחר ההיסטוריה האנושית התקיים מסחר בין ארצות שונות – כלומר, סחר בינלאומי. בעבר היו אלו ממלכות שונות שקיימו ביניהן קשרי מסחר ענפים. בעת העתיקה, למשל, דוגמא לנתיב סחר ידוע היה “דרך המשי”, דרך אשר חיברה בין סוחרים מן המזרח הרחוק, המזרח התיכון ועד לאירופה.

מאז אותם ימים הסחר הבינלאומי התפתח מאוד ודרכי תעבורה ימיות ואוויריות נוספו לדרכים היבשתיות שבהן עברו סחורות. קיומו של סחר בינלאומי תרם להתקדמות האנושות מכמה בחינות, לפיתוח של טכנולוגיות, להתפתחות הכלכלה העולמית וגם תרם לקשר בין תרבויות שונות ברחבי העולם.

במאה ה-20, עם ההתפתחות הטכנולוגית שנלוותה לה, חלה התקדמות נוספת בפיתוח דרכי סחר. בנוסף לבנקים ולמערכות כלכליות שעשו קפיצת דרך, קמו חברות בינלאומיות שהפכו לחלק בלתי נפרד מתמונת הסחר הבינלאומי.

מעוניינים לבחון את התאמתכם ולהצטרף למהפכת הסחר הדיגיטלי? השאירו פרטים ואחד ממנהלי הסחר שלנו ישמח לסייע בבדיקת התאמתכם.

סחר דיגיטלי – פריצת הדרך הגדולה

בעידן שלנו, המצאת האינטרנט שינתה את כללי המשחק לחלוטין. רשת האינטרנט נכנסה לחיינו באופן פעיל בשנות ה-90 והפכה להיות כלי שלא ניתן לדמיין כמעט את החיים המודרניים בלעדיו. אחת מהתרומות המשמעותיות ביותר של הרשת לחיינו היא הסחר הדיגיטלי.

קיומו של הסחר הדיגיטלי פתח עידן חדש בעולם המסחריות הבינלאומית. הוא הוריד את המחיצות בין אנשים פרטיים וחברות ברחבי העולם, והביא לכך שכיום ישנה גם כלכלה שיתופית בסחר הבינלאומי.

כלכלה שיתופית היא בעצם כל שיתוף של משאבים קיימים בין אנשים וחברות ויצירת רווח מאותם משאבים. דוגמאות בולטות לכלכלה שיתופית הן החברות AIRBNB ו-UBER, אך קיימות דוגמאות רבות נוספות. כיום, באמצעות אתרים המקיימים סחר בינלאומי ברשת (כמו Amazon או EBay)  ניתנת האפשרות לכל אדם ברחבי העולם לנצל את יתרונות הכלכלה השיתופית ולהציע מוצרים ושירותים שונים אונליין.

כלכלה שיתופית ברשת

לקיומה של כלכלה שיתופית ברשת ישנן כמה דוגמאות מוכרות. האתר המצליח Fiverr, למשל, שהוקם על ידי חברה ישראלית, מאפשר לבעלי מקצוע ליצור קשרים ברשת ולהציע את עצמם בתחום התמחותם. זאת תוך מתן עמלה מצד הלקוח ומצד הסוחר לפלטפורמה עצמה. קיום כלכלות שיתופיות דרך המסחר המקוון מאפשר לכל אדם או קבוצה ליצור לעצמם נתיב הכנסה מניב, תוך שימוש במשאבים שכבר עומדים לרשותם.     

עיקרון השיתופיות בסחר הבינלאומי בא לידי ביטוי גם בהתקשרות בין סוחרים ונותני שירותים וגם בפלטפורמות עצמן, המצעידות את הסחר הבינלאומי לעידן חדש. בזכות עיקרון זה נפתחות אפשרויות כלכליות חדשות לכל אחד, שלא היו קיימות קודם לכן.

נגישות