השקעה פאסיבית איכותית בעולם של איבוד מקומות עבודה

משחר ההיסטוריה, מהפכות טכנולוגיות מקפלות בחובן השלכות רחבות היקף על שוק התעסוקה. כשם שנסיעת הרכבת הראשונה באנגליה בתחילת המאה ה-19 בישרה את תחילת הסוף של מקצוע העגלון, ובדיוק כפי ש”Video Killed the Radio Star”, כל התקדמות טכנולוגית יוצרת מצב של מקצועות נעלמים.

גם היום, ההתפתחות הטכנולוגית (עם האינטרנט והגלובליזציה הדיגיטלית) הביאה לכך שקיומם של מקצועות רבים מוטל בספק. כולל אפילו מקצועות שהיינו בטוחים שעתידם מובטח.

הנה רק לאחרונה, ביוני 2017, הוצגו בכנס של פורום התחבורה הבינלאומי (ITFF) ממצאיו של סקר, לפיו עלייתן של המשאיות האוטונומיות לכביש תביא במקביל לירידתם מההגה של כ-66% מנהגי המשאיות בארה”ב. כל זאת בתוך פרק זמן של פחות מ-20 שנה.

מעוניינים לבחון את התאמתכם ולהצטרף למהפכת הסחר הדיגיטלי? השאירו פרטים ואחד ממנהלי הסחר שלנו ישמח לסייע בבדיקת התאמתכם.

מקצועות נעלמים, הזדמנויות מופיעות

אולם כמובן שיש גם צד שני למטבע (תרתי משמע). היעלמות מקצועות מסוימים כרוכה כמעט תמיד ביצירתם של מקצועות חדשים. המצאת הרכבת יצרה ביקוש למומחים בייצור מסילות ברזל, השקת הווידאו (ש”הרגה” את כוכב הרדיו) בישרה את תקומתה של תעשייה שלמה, והמגמה נכונה לכל תחום ולכל תקופה.

אם נחזור לימינו אנו, אמנם האינטרנט הוביל מהפכת מידע שמרעידה את הקרקע מתחת לענפים שונים, אך באותה נשימה היא מציעה אפשרויות לפרנסה והזדמנויות כלכליות

החיפוש אחר הכנסה פאסיבית בעולם דיגיטלי

אחד המאפיינים הבולטים של תופעת “המקצועות הנעלמים” היא החתירה אל אפיקים של הכנסה באמצעות השקעות. תופעה שלא פוסחת גם על ארץ הקודש כאשר ישראלים רבים שיש ברשותם הון ראשוני מסוים (כולל בהיקפים של עשרות ומאות אלפי שקלים “בלבד”) מחפשים את הנתיב הנכון מבחינתם. נתיב שמשלב נקודת איזון מדויקת בין סיכונים, סיכויים, נזילות, היקף הון, אופי, הרכב משפחתי, מצב תעסוקתי ועוד.

לצד האופציות המוכרות של השקעה בנדל”ן, שוק ההון ואף מסחר עצמאי, אשר גם הן עוברות בשנים האחרונות מטמורפוזה מדהימה, ישנם אפיקי השקעה נוספים אשר מצליחים להוות אבן שואבת למשקיעים וצוברים תאוצה. דוגמה בולטת לכך היא הסחר האלקטרוני. תחום צומח שמאפשר לכל אחד לסחור בכל דבר, מכל מקום, לכל יעד בעולם ובמהירות.

כלומר, הקמת פלטפורמה לסחר באינטרנט ומכירת מוצרים ברשת ללקוחות ברחבי תבל. ראו למשל את אתר האינטרנט המפורסם, אמזון (Amazon), שהחל דרכו בשנת 1994 כחנות ווירטואלית למכירת ספרים וכיום מהווה בית למיליוני סוחרים וקמעונאים (כמו גם ללקוחותיהם) בענפים שונים. הוסיפו לאמזון גם שמות מוכרים נוספים כמו Ebay או עליבאבא (ואלי אקספרס) והתמונה ברורה.

גדולתם של אתרי הסחר המקוון טמונה ביכולת לשמש ככלי בידיהם של מיליוני סוחרים ולקוחות. עם זאת, בדומה לכל אפיק הכנסה/השקעה, ההצלחה בסחר האלקטרוני איננה דבר של מה בכך. היא מבוססת בראש ובראשונה על מקצועיות, ידע, ניסיון, יכולת לפלח קהלי יעד, ביצוע מחקרי היתכנות לגבי מוצרים שונים, ניהול היבטים של שינוע ואספקה, מתן אחריות, הפעלת שירות מענה ללקוחות ועוד. כל אלה דורשים מהסוחר ללמוד את התחום על בוריו וכמובן גם לצבור ניסיון.

ישנם כיום בישראל לא מעט מכללות וקורסים מקצועיים בתחום הסחר המקוון. במקביל, קיימות גם אופציות נוספות וייחודיות של סחר מקוון בקבוצות השקעה. קרי, חברות שמתמחות בסחר אלקטרוני ומציעות ללקוחות להיכנס “למשחק” על ידי השקעה כספית בלבד. במקום ללמוד את התחום ולפעול בו באופן עצמאי, להפקיד את הכסף בידי מומחים וליהנות מתשואה בעבור תשלום דמי ניהול ותגמולים. יתרון גדול ומשמעותי של השקעה בקבוצות סחר מקוון הוא רף כניסה נמוך יחסית של עשרות אלפי דולרים ותשואות המגיעות אצל החברות המובילות לכדי כ-15%-20% (ויותר). כך לדוגמה, משקיע בעל הון ראשוני של 50,000 דולרים שנהנה מתשואה של 17% עשוי ליהנות מרווח של כ-60,000 דולרים בתוך תקופה של כ-5 שנים בלבד (כל אימת שהוא איננו מושך את הכספים וממשיך להשקיע את רווחיו בקבוצה שנה אחר שנה).

נגישות