העתיד הכלכלי של כולנו: האם יש אור בקצה המנהרה?

העתיד הכלכלי מחכה ליזמים. שיעור העצמאים בארצות הברית ובאירופה גדל משמעותית והוא לא מפסיק לצמוח: בסוף 2013 כמעט כל המשרות החדשות הוגדרו כמשרות לעצמאיים, שכירים רבים איבדו את מקום עבודתם בשל המשבר הכלכלי הגדול. באופן אבסורדי, דווקא מתוך הצורך ביציבות רבים מצאו את עצמם פונים לעצמאות.

עבור הורינו, עתיד כלכלי מובטח משמעותו סיום התואר, מציאת עבודה במקום מסודר, צבירת ותק של שנים ועלייה הדרגתית במשכורת עד… עד הפנסיה, בעצם.  עבורנו, העתיד הזה כבר לא כל כך כלכלי, מסתבר. התפתחויות טכנולוגיות מהירות ושינויים דמוגרפיים וכלכליים מעידים כי השוק הכלכלי העתידי מלא בהזדמנויות להתפתחות והעצמה ולעומת זאת, אינו בהכרח מבטיח יציבות לשכירים.

התבוננות בשוק העכשווי מלמדת אותנו כי בעצם, כל אחד יכול ליצור לעצמו את החיים האידאליים תוך שימוש בנכסים ההרוחניים שיש לו:

מעוניינים לבחון את התאמתכם ולהצטרף למהפכת הסחר הדיגיטלי? השאירו פרטים ואחד ממנהלי הסחר שלנו ישמח לסייע בבדיקת התאמתכם.

קהילות שיתופיות, יוזמות מקומיות מעוררות התפעלות, צעירים שאינם חוששים להגיד את דעתם ולהגשים את חלומותיהם – אלו הם רק חלק מהסימנים המעידים כי השוק הבירוקרטי העייף והאיטי משנה את ערכיו ומי שמקדים לנצל את ההזדמנות – מרוויח.

היזמות החדשה: אז מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר?

כספי פנסיה שאינם מובטחים, ריבית חסכונות ההולכת וקטנה, חברות ענק מפטרות עובדים בהיקפים נרחבים, ירידה בשיעורי התמותה והילודה, יוקר המחייה ההולך ומאבד קשר עם גובה ההכנסה הממוצע – כל אלו רק ממחישים את השינויים המהירים שהשוק הכלכלי עובר ובעצם מבשרים כי מי שלא ייקח את ההגה לידיים, ייסע במכונית של מישהו אחר.

על פי מרבית התחזיות הכלכליות, רוב העבודה העתידית תתאפיין בהיברידיות וגמישות מקסימלית: תם העידן בו אדם רוכש השכלה בתחום מסוים ומשקיע את עיקר שנותיו בפיתוח קריירה בתחום. צעירים לומדים מגוון עצום של יכולות בו זמנית, תוך שהם לומדים ליישם יכולות אלו ולמנף אותן להתפתחות כלכלית ומקצועית ולא משנה איזה תפקיד הם ממלאים בחברה.

למה זה קורה לנו?

השוק הפוסט מודרני מצריך מהירות תגובה ומתאפיין בעיקר בטשטוש הגבולות הדיסציפלינריים הישנים. בעבר, משרות הגדירו תפקיד חד משמעי בעל גבולות ברורים. כיום, כל משרה מצריכה ידע במספר תחומי התמחות, ברוב המקרים מדובר בהתמחות הנרכשת תוך כדי התנסות ולא בלמידה של שנים מול מרצה.

גורם שני ההופך את העידן הנוכחי לאידאלי לעצמאים ויזמים הוא ההתפתחויות הטכנולוגיות בקצב מטאורי. כיום, מכונות יכולות למלא את מקומם של עובדים בעוד העובדים יכולים להתפנות לביצוע עבודות המצריכות חשיבה מופשטת ויכולת עבודה אינטרדיסציפלינארית.

טשטוש הגבולות מצמיח תופעה נוספת שכולנו עדים לה: עבודה ניידת. חלק ניכר מחברינו כבר עובדים מהבית, מהאוטו או מחופשה בתאילנד, בודקים מיילים בסמארטפון מכל מקום וכבר ממש לא מוגבלים ביכולות העבודה שלנו. שינויים מהירים מצריכים תגובות מיידיות ואלו בתורן מעניקות יתרון לאנשים הניחנים בגמישות מרבית. נגמר העידן בו העבודה מסתיימת בחמש אחר הצהריים ועובדים שיכולים להיות זמינים בכל שעה בה הם יבחרו, זוכים לעדיפות בעיני לקוחות.

המציאות הכלכלית של העולם החדש

שיתופי פעולה של צעירים ומבוגרים שאינם מעוניינים להשאיר את עתידם בידיו של הגורל מלמדים אותנו כי בעצם, הכל אפשרי כשאנחנו רק מוכנים לעשות שינוי. במקום להפקיד מדי חודש בחודשו סכומי עתק בבנק בלי לדעת מה יוליד יום, היזמים החדשים יוצרים לעצמם איכות חיים גבוהה בתוך חודשים ספורים, משאירים באבק את אלו שעדיין חושבים “מה היה אילו”.

לא רק שהמציאות אינה עגומה כפי שהיא מצטיירת אלא אפילו מניחה שטיח אדום לבעלי היוזמה שבינינו. האפשרות לחיות חיים הנובעים מתוך חופש, שמחה ויצירה שאין לה מגבלות – נמצאת כל הזמן, בכל מקום, ממתינה ליזם הבא שייקח את ההזדמנות לידיו.

אלו שמבינים כי הכוח האמיתי טמון בנכונות לעשות שינוי, אלו שיודעים כי חופש כלכלי לא יגיע “כשנצא לפנסיה”, אלא הוא מתחיל כאן ועכשיו וביכולתם לקחת את המצב הכלכלי שלהם לידיהם, מתחילים לגשש אחר דרכים להרוויח כסף מבלי לעבוד בעצמם? האם זה באמת אפשרי? מסתבר שדווקא בעידן החדש, זה אפילו יותר אפשרי מרווחים הנובעים מעבודה בלתי פוסקת, רווחים שלא בטוח כי אי פעם יגיעו.

הכנסה פסיבית היא אפיק רווחי היום יותר מתמיד, הרבה יותר מהאפשרות של עבודה מתמשכת לאורך שנים רבות. אלו שמבינים את הפוטנציאל העצום הטמון באפשרויות ההכנסה הפסיבית פונים לאחת ממגוון האופציות המגוונות הקיימות כמו השקעה בנדל”ן בארץ ובחו”ל, בקבוצות רכישה, בפתיחת חנות אינטרנטית ועוד.

אלו למשל שפותחים חנות אינטרנט, מתחילים לגלגל כספים שלא דמיינו שיש ביכולתם להרוויח – אפילו בלי לעזוב את מקום העבודה הנוכחי. הודות למהפכה הדיגיטלית, יכול כל אדם להפוך להיות מנהל מצליח בלי להתיש את עצמו מול הבירוקרטיה המיושנת של הרשויות.

אחרים משקיעים בנדל”ן והופכים ליזמים מבטיחים בתחומם: יחד, הם חוסכים את העלויות המופקדות בידיו של הקבלן או היזם וגוזרים את הרווחים היישר לכיסם. מטבעות וירטואליים, ביטקוין, רכישות מזון, עסקים בינלאומיים – איפה אתם רוצים לעשות את ההון שלכם?

המהפכה הדיגיטלית: מקסימום רווחים, אפס סיכונים

המהפכה הדיגיטלית הביאה עד לפתח ביתכם את האפשרות להקים עסק עצמאי משלכם, באפס סיכונים ובאמצעות למידה עצמאית בקצב שלכם. העסק האישי שלכם אינו מצריך השקעה של עשרות אלפי שקלים, אינו מחייב לעצור את החיים כדי להתמסר ללימודים והוא נבנה ומעוצב בהתאם לחזון ההצלחה שלכם והתכונות הייחודיות והחיוביות ההופכות אתכם לאדם בעל העוצמה שאתם.

הרעיון העומד מאחורי מהפכות אלו מייצג תפיסת עולם חדשה ושונה מכל מה שהכרנו עד כה. המסר העיקרי העומד תחת תפיסת עולם זו הוא עולם נטול גבולות גיאוגרפיים המאפשר יצירת קשרים בינלאומיים בתוך שניות ספורות בין נקודות שונות ברחבי העולם. בעולם זה, כל אדם יכול לשבור את המשוואה של זמן = כסף. מהפכת העולם החדש מבוססת על האפשרות למכור ידע או שירות בלי להשקיע זמן רב ובלי לצאת מהבית.

עובדים מכל הדרגים מבינים כי באמצעות השקעה מדודה של זמן ולמידה יזומה, הם יכולים להגדיל את ההכנסות שלהם בעשרות אחוזים, לשיאים שהם בעצמם לא האמינו שאי פעם יגיעו אליהם, כשחלמו להיות מנהלים מצליחים.

הפשטות שבגאונות

כולם חברים להשקעה וכולם לוקחים חלק פעיל בקבלת ההחלטות והובלת העסק. תוך התבססות על אמון הדדי, נקיטת יושרה והפגנת סבלנות, העידן הכלכלי החדש מזמין אותך לנקוט יוזמה ולהתחיל לבסס את עצמך כלכלית בצעדים פשוטים וללא גורמי סיכון גבוהים. בהתבסס על תפיסת עולם חדשה, אנחנו הופכים להיות האדונים של עצמנו. ואתה?

בוא להנהיג את חייך

באמצעות שינוי חשיבתי והתאמת חיינו לעולם החדש, ויתור על הרגלים מיושנים ותפיסות מקובעות אנשים שהגיעו מההייטק, התעשייה, הפקידות ולמעשה – מכל תחום שהוא, השקיעו את זמנם ובאמצעות התמדה הביאו ליצירתו של עסק עצמאי  ובעל מוניטין מרשים, כזה שעל הצלחתו יכולים היו רק לחלום קודם לכן. מגוון האפשרויות העצום להתפתחות עסקית וכלכלית באמצעות פלטפורמות של ידע מקצועי ותוכנות שנרקמו במיוחד עבור היזם המתחיל – הופכות את החלום של הקמת עסק פרטי לפשוטה, זמינה ונוחה מתמיד.

“ההזדמנות הגדולה שלך יכולה להיות בדיוק היכן שאתה נמצא כעת” – נפוליאון היל.

למעשה, כבר ברגע שאתה קורא את המאמר הזה אתה יכול להתחיל להרוויח. קליק אחד במקום הנכון והכסף שלך יתחיל לגלגל את עצמו. אם ההצלחה מגרדת לך, במקום להשתיק אותה שוב, בוא לבדוק איך היא יכולה למנף את ההכנסות שלך. רוצה לשמוע עוד? דבר אתנו ויחד נמצא את אפיק ההתפתחות שנולד בדיוק בשבילך.

נגישות